O NAS

Połączyła nas chęć niesienia pomocy Innym.

„Organizacja transgranicznych kierowców, to inicjatywa spontaniczna, której struktury i procesy działania tworzą się w locie, w czasie wojny. Mierzymy się z dużą liczbą wyzwań, musieliśmy wziąć bezpłatne urlopy w pracy, tankujemy auta i kupujemy jedzenie za swoje pieniądze, zostawiliśmy nasze dzieci i rodziny, żeby pomóc naszym sąsiadom w walce z okupantem. ” Tak o sobie mówi Grupa Transgraniczna.

A wszystko zaczęło się od jednego posta...

... i toczy się dalej jak śnieżna kula.

Zaczęło się od jednego posta na FB w piątkowy poranek i słów Moniki, (naszej inicjatorki) wypowiedzianych do swojego męża Łukasza Michalkiewicza: „Jeżeli czujesz, że musisz to zrobić, to jedź”.

„W ciągu kilku godzin w akcję włączyli się przyjaciele z AKT Olsztyn i kilka osób z Polski. Nasz mały pokoik gościnny stał się chwilowym centrum dowodzenia. W sobotę byliśmy na granicy bez wiedzy, co nas czeka po drugiej stronie. Czekały nas alarmy przeciwlotnicze, które na tamten moment były przerażające. Czekała nas kolejka długa na około 40 kilometrów. Czekał również widok uciekinierów idących pieszo do granicy w mrozie, agresja ludzi względem siebie, małe dziecko spryskane gazem pieprzowym, śmierć jednej z kobiet na poboczu i próby wytłumaczenia blokującym przejazd, że jesteśmy wolontariuszami i słowa „robimy to abyście tak nie musieli umierać”.  Wspomina Łukasz. 

Od tamtej pory do Grupy Transgranicznej zaczęli dołączać  zarówno kierowcy jak i osoby, które zajęły się logistyką,  koordynacją, IT, Social Media czy PR. 

Grupa Transgraniczna to grupa nieznanych sobie osób, którzy kierują się podobnymi wartościami w życiu. Tworzą coś na wzór organizacji: układają procesy, wdrażają automatyzacje, czy rozwiązania IT – a wszystko po to by, móc działać na większą skale, która pozwala nieść jeszcze więcej pomocy na Ukrainie. 

Wartości które nami kierują:

01

Bezinteresowna Pomoc

Jako grupa prywatnych osób chcemy nieść pomoc potrzebującym. Pomagamy w transporcie pomocy humanitarnej i uchodźców.

02

Wsparcie

Podczas działań na Ukrainie, wspieramy się jako grupa. Każdy z nas w obliczu tego, co widzi, doświadcza gorszych dni. My jesteśmy tu dla Ukrainy - ale również dla siebie.

03

Motywacja

Motywujemy siebie wzajemnie. Motywujemy również innych do niesienia pomocy - oczywiście w granicach swoich możliwości. To bardzo ważne, by motywacja napędzała nas WSZYSTKICH.

04

W jedności siła

Od początku jako Grupa stanowimy jedność. Doświadczamy i stawiamy czoła przeróżnym przeciwnościom losu - ale wyznajemy jedną ważną zasadę: WSZYSCY ZA JEDNEGO, JEDEN ZA WSZYSTKICH!

Nasza grupa to ponad  200 osób!

A poniżej tylko część z nich.

Łukasz Michalkiewicz I Monika Dybek

Inicjator
Kierowca

Karolina Wizner

Logistyka Koordynacja

Maciej Wierzbicki

Logistyka Kierowca

Aleksandra Raba

Logistyka Koordynacja

Andrzej Kubalak

Logistyka Kierowca

Magdalena Pydych

Logistyka Koordynacja

Damian Piwowar

Zespół IT Kierowca

Paulina Gnacińska

Koordynacja

Anna Grucela

Social Media

Filip Woźniak

Kierowca

Elwira Zabłocka

Kierowca

Maciej Gębicki

Kierowca

Ela Gadomska

Kierowca

Adrian Gajewski

Kierowca

Jagoda Paśko

Kierowca

Maciej Senderowski

Kierowca

Marta Koszowska

Kierowca

Grzegorz Gromek

Kierowca

Milena Górska

Kierowca

Stanley Łopuszyńki

Kierowca

Alina Pacyna

Kierowca

Artur Drzyzga

Kierowca

Danuta Orzeszyna

Kierowca

Piotr Rożek

Kierowca

Monika Queis-Brząkała

Kierowca

Bartłomiej Guzowski

Kierowca

Maria Chutor

Kierowca

Marek Markiewicz

Transkrypcja Kierowca

Mular Andreas

Kierowca

Piotr Lewczuk

Kierowca

Marcin Gryko

Kierowca

Grupa Transgraniczna to przede wszystkim  LUDZIE. 

O nas jest głośno

Dołącz do nas

Pomaganie innym jest wielowymiarowe. Nie musisz być kierowcą, by zostać częścią naszej grupy! Możesz wspierać nas finansowo, a także pomóc w „pracy przy komputerze”. Czekamy na Ciebie!